Aktuality (2019-2020)

$article->head

ŠKOLNÍ KLUB a předvánoční tradice

09.12.2023 Pavel Lebduška

Uplynulý týden ve ŠKOLNÍM KLUBU se nesl v duchu všech předvánočních tradic. Žáci navštívili v českolipském Ambitu tradiční Vánoční trhy, následující den je v klubu navštívil Mikuláš s čertem. Pro své nejbližší pak žáci vyráběli dárečky (tvořili skřítky a bílili šišky = zasněžené stromečky).

$article->head

Mikuláš a čerti v 1.C

05.12.2023 Pavel Lebduška

Dnes na naší škole řádili ČERTI, které ale měli pod kontrolou hodní MIKULÁŠ a ANDĚLÉ. Žáci z 1.C si dnešní den náležitě užili, nikoho si čerti do pekla s sebou neodnesli. Všichni obdrželi krásný slabikář a společně se pustili do Mikulášské hojné oslavy ve třídě.

$article->head

ERASMUS+ a projekt žáků „MOSTY V NÁS...“

05.12.2023 Tomáš Policer

ERASMUS+ a projekt žáků „MOSTY V NÁS...“

V říjnu 2023 se naši žáci 8. a 9. tříd v rámci projektu spolufinancovaném Evropskou unií Erasmus+ vypravili „na zkušenou“ do spřátelené školy ve Slovinsku. Týden se účastnili výuky ve školách v Zavrči a Cirkulane, setkávali se s vrstevníky, místními učiteli a ostatními pracovníky školy. Dalším úkolem bylo také to, že zjišťovali, jak tato škola a obec pracuje a komunikuje s místní komunitou.

S nabytými zkušenostmi naši žáci po návratu ze Slovinska připravili projekt s názvem „MOSTY V NÁS“, jehož úkolem je sbližovat generace.

Dne 4. 12. v odpoledních hodinách proběhla první část tohoto projektu. Žáci se sešli se seniory, připravili pro ně krátké vystoupení s předvánoční tematikou a celý projekt jim představili. Podělili se s nimi také o zkušenosti s cestou do Slovinska. Celé setkání bylo velice milé, příjemné a již nyní se těšíme na další.

Mgr. Kateřina Černá, žáci tříd 8. A, 8. B a 9. A

$article->head

Žáci 5.A v útulku DOGSY

04.12.2023 Pavel Lebduška
$article->head

ŠKOLNÍ KLUB a Vánoční naladění

02.12.2023 Pavel Lebduška

Uplynulý týden ve ŠKOLNÍM KLUBU se nesl v duchu příprav Vánoc. Žáci vyráběli z keramické hlíny drobné ozdoby, strojili Vánoční stromeček, zdobili nástěnku motivy Mikuláše a čerta. Ve středu pak část klubu navštívila českolipské muzeum a jeho badatelský workshop.