Žáci 6.-7.třídy OKRESNÍM MISTREM ve florbalu

ŽÁCI 6.-7. TŘÍDY ZŠ SLOVANKA SE STALI OKRESNÍM MISTREM VE FLORBALU A POSTUPUJÍ DO KRAJSKÉHO FINÁLE DO LIBERCE!!

Florbalová euforie na ZŠ Slovanka nebere konce!! Po říjnovém titulu okresního mistra a postupu do krajského finále do Liberce žáků I. stupně, dnes stejným úspěchem zazářili i jejich starší spolužáci 6.-7.třídy!

Ve sportovní hale v České Lípě se dnes ráno odehrála poslední skupina okresního kola, ze které si dva nejlepší týmy zajistily postup do okresního finále mezi posledních 6 nejlepších týmů okresu. Naši žáci v této skupině zcela excelovali a s bilancí 3 výher a skóre 12:0 postoupili z 1. místa do dopoledního okresního finále!

V okresním finále si to 6 nejlepších týmů rozdalo nejen o titul okresního mistra, ale i jedno postupové místo do krajského finále do Liberce.

Naši žáci ani v dopolední finálové skupině nenašli svého přemožitele, přesto se na postup v posledním zápase pěkně nadřeli se ZŠ Mimoň, která potřebovala ve vzájemném zápase zvítězit, zatímco našim žákům k prvenství stačila remíza. Ještě minutu a půl před koncem svítil na ukazateli skóre stav 0:1 ve prospěch Mimoně, což by ji zaručilo celkové vítězství a postup. Našim žákům se ale podařilo vyrovnat a tolik potřebnou remízu dokázali udržet až do konce, čímž získali nejen titul, ale i tolik vytoužený postup do Liberce!!

Výsledky našich žáků v základní skupině:

ZŠ Slovanka – ZŠ Sever 6:0

ZŠ Slovanka – ZŠ Partyzánská 2:0

ZŠ Slovanka – ZŠ Horní Police 4:0

Pořadí ve skupině:

2. ZŠ Partyzánská Česká Lípa

3. ZŠ Horní Police

4. ZŠ Sever Česká Lípa

Výsledky našich žáků ve finálové skupině:

ZŠ Slovanka – ZŠ Jablonné 2:1

ZŠ Slovanka – ZŠ Tyršova 3:1

ZŠ Slovanka – ZŠ Partyzánská 2:0

ZŠ Slovanka – ZŠ Zákupy 0:0

ZŠ Slovanka – ZŠ Mimoň 1:1

Celkové pořadí okresního finále:

2. ZŠ Mimoň

3. ZŠ Tyršova Česká Lípa

4. ZŠ Zákupy

5. ZŠ Jablonné v Podještědí

6. ZŠ Partyzánská Česká Lípa

Petr Pražák, Oskar Kadeřábek, Radek Halabalík, Jiří Doležil, Daniel Ornst, Jan Svoboda, Denis Heřmánek, Tomáš Struhár, Andre Kozel, Filip Kuchár, Jiří Dočekal, Martin Rývora.

Publikováno: 27.11.2019