Výuka v rámci projektu "Ovoce a zelenina do škol"

Každá třída pod vedením své paní učitelky se tohoto projektu ujala po svém a každá poučnou a také zábavnou formou. Některé skupinky dětí hádaly druhy ovoce na základě poskytnutých informací od své paní učitelky, některé ochutnávaly poslepu a tipovaly, co právě snědly. Kolikrát se s chutí určitého ovoce seznamovaly prvně. Ve vyšších třídách prvního stupně žáci ovoce velmi důvtipně využily i do dalších předmětů jako je matematika, český jazyk, výtvarná výchova a v závěru si na něm pochutnaly za výkladu paní učitelky, jak je který druh prospěšný organismu, jaké vitamíny dodá a jak je důležité ovoce a zeleninu zařazovat do každodenní stravy.

Bylo to velmi příjemné zpestření vyučovacího dne plného zábavy, dobrot a nových informací.

Autor: Petra Dvořáková Malá
Publikováno: 19.04.2023