Republikové finále v basketbalu LOUNY

$article->head

REPUBLIKOVÉ FINÁLE V BASKETBALU LOUNY
V úterý 22.11. vyrazil výběr žákyň 8. a 9. tříd společně s panem učitelem Beránkem na 2-denní, historicky první republikové finále základních škol v basketbalu do Loun. Po suverénních výkonech v okresním i krajském kole čekala naše děvčata tvrdá zkouška. Byla totiž nalosována do jednoznačně nejtěžší skupiny se ZŠ Sadská a ZŠ Petra Bezruče z Frýdku Místku. Po 2 porážkách naše družstvo čekaly ještě dvě utkání o konečné umístění. Ještě v úterní odpoledne jsme vyzvali ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí. Holky hrály daleko sebejistěji a bojovným výkonem dokázaly vyhrát. Po odpočinku v místním hotelu Union nás druhý den čekalo poslední utkání proti ZŠ Jiráskovo náměstí z Hradce Králové. Začátek utkání byl sice trochu vlažnější a nedařilo se zejména při střelbě. V poslední čtvrtině děvčata ukázala morální sílu a utkání dotáhla do vítězného konce.

Výsledky ve skupině:
ZŠ Slovanka - ZŠ P. Bezruče Frýdek-Místek 8:65
ZŠ Slovanka - ZŠ Sadská 11:52

o 7.-9. místo:
ZŠ Slovanka - ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí 22:14
ZŠ Slovanka - ZŠ Jiráskovo náměstí Hradec Králové 18:13

Reprezentantky naší školy obsadily po dvou prohrách a dvou výhrách konečné 7. místo. Odváží si tedy nejen dobrý výsledek, ale i cenné zkušenosti a zážitky. Speciální cenu obdržela Aneta Havlíková, která byla zvolena nejužitečnější hráčkou svého týmu. Speciální poděkování patří též manželům Ekrtovým, kteří si našli čas a přijeli naše děvčata po oba dva dny podpořit a koučovat.
Děkujeme za předvedené výkony a gratulujeme!
 

Připojené fotografie

Autor: Pavel Lebduška
Publikováno: 26.11.2022
Ročník: 2019-2020
Sdílet na Facebook