Florbalisté 6. ročníku mají bramborovou medaili

OSLABENÝ VÝBĚR SLOVANKY VYBOJOVAL V OKRESNÍM FINÁLE VÁNOČNÍHO TURNAJE VE FLORBALU BRAMBOROVOU PŘÍČKU.

Nepopulární „bramborové“ 4. místo vybojoval dnes oslabený tým Slovanky v okresní finálové skupině Vánočního turnaje ve florbalu žáků 6.-7. třídy ve sportovní hale v České Lípě, v konkurenci 6-ti nejlepších škol celého okresu (celkem přihlášeno 15 škol do tří kvalifikačních skupin, ze kterých 2 nejlepší školy postoupily do 6-ti členného finále).
Náš výběr se musel obejit bez jediného „sedmáka“ v týmu, jelikož tento týden jsou všichni sedmáci na horách na povinném lyžařském kurzu. Šanci tak dostali další „šesťáci“, kteří si vyzkoušeli rozdíl mezi hrou při tělesné výchově ve škole a na turnaji proti jiným školám. Takovéto zkušenosti jsou pro žáky k nezaplacení.
Přestože dnešní výběr byl složen pouze ze žáků 6. tříd, ostudu určitě neudělal. Ve všech zápasech byl více než vyrovnaným soupeřem, dokázal bojovat s o rok staršími protihráči. Všem patří veliké poděkování za dnešní reprezentaci školy!

Výsledky našich žáků ve finále:
ZŠ Slovanka – ZŠ Nový Bor Les 0:1
ZŠ Slovanka – ZŠ Tyršova 0:1
ZŠ Slovanka – ZŠ Zákupy 0:1
ZŠ Slovanka – ZŠ Nový Bor Náměstí 2:0
ZŠ Slovanka – Gymnázium 1:0 (započítáno ze skupiny)

Celkové pořadí finále:
1. ZŠ Tyršova Česká Lípa
2. ZŠ Nový Bor Les
3. Gymnázium Česká Lípa
5. ZŠ Zákupy
6. ZŠ Nový Bor Náměstí

Náš tým dnes reprezentovali:
MRÁZEK Zdeněk, MRÁZEK Matěj, GEMBECOVÁ Anna, ŠÁMAL Max, BARVÍŘ Mikuláš, JAHODA Matěj, VOLKOV David, BLECHA Matyáš, TRINH Kevin, MIRGA Marek, KARAULOV Zachar.

Publikováno: 19.12.2023