Nové články

$article->head

RANNÍ BĚHY 27.5.2024

27.05.2024 Pavel Lebduška
$article->head

Duatlon 23.05.2024 – Nový Bor

25.05.2024 Tomáš Policer

V rámci školní družiny a kroužku sportovní hry se vydali zkušení žáci/cyklisti na závod duatlonu (běh+kolo+běh), který se konal 23.05.2024 v Novém Boru pod záštitou DDM Smetanky.
Na cestu se vydalo 8 žaků společně s vedoucí výpravy Vendulkou Ryšavou. Dopravu jsme absolvovali vlakem a počasí nám vyšlo parádně. Na místě se žáci odprezentovali a šli jsme si společně proběhnout a projet trať závodu. Všichni účastníci se dozvěděli, co je to vlastně DEPO a další potřebné informace k zdolání duatlonu. Pak už jen napít, dát kolo do depa a postavit se na start ve své věkové kategorii.
Jako první se na startovní čáru postavili chlapci + děvčata z 1. tříd, kde 3.místo bere Eliška Křehlová a 5.místo Lenka Třešňáková, v chlapcích dominoval Vojtěch Bartáček, jenž si doběhl pro vynikající 1.místo!
V dalších kategoriích 2.-3. třída získala Ella Vacková a Ondřej Zeman oba shodně úžasné zlaté umístění!
V kategorii 4.-5. třída obsadila Anna Hájková taktéž 1.místo, Anna Vacková 3.místo a Zuzana Dorota Rejnartová si doběhla pro 5.místo, kvůli technickým problémům s kolem.
Žáci posbírali nové zkušenosti v tomto odvětví sportu a cestu završili krásnými individuálními úspěchy, celkem 6-ti medailemi z 8 účastníku naší školy!!! Na závěr závodu každý účastník dostal něco dobrého na zub a stihli jsme dojet i na zaslouženou zmrzlinu.
Zároveň to byl pro mnohé úplně PRVNÍ závodní duatlon v životě a my věříme že ne poslední.
Všem zúčastněným patří velká gratulace za super výkony a vzornou reprezentaci naší školy.
Také děkujeme vedení školy za uvolnění pedagogického dozoru a žáků na závod.
Souhrn výsledků:
Kategorie 1.třída:
Eliška Křehlová 3.místo
Lenka Třešňáková 5.místo
Vojtěch Bartáček 1.místo
Kategorie 2. – 3. třída
Ella Vacková 1.místo
Ondřej Zeman 1.místo
Kategorie 4. – 5. třída
Anna Hájková 1.místo
Anna Vacková 3.místo
Zuzana Dorota Rejnartová 5.místo
 

$article->head

DĚTSKÝ ZÁCHRANÁŘ

24.05.2024 Pavel Lebduška

ŠKOLNÍ KLUB aneb "DĚTSKÝ ZÁCHRANÁŘ" - téma, které bylo hlavní týdenní náplní. Do školy (školního klubu) byli pozváni záchranáři z České Lípy, kteří žákům předali osvětu v rámci záchrany. Žáci se naučili správně přivolat záchrannou službu a používat aplikaci "Záchranka". Naučili se ošetřovat drobná poranění - říznutí do prstu, krvácení z nosu, ukládat poraněného do stabilizované polohy a zahájit nepřímou masáž srdce. Naučili se také používat defibrilátor. Každý žák obdržel diplom "DĚTSKÝ ZÁCHRANÁŘ".
 

Nejnovější fotogalerie

RANNÍ BĚHY 27.5.2024

Bez názvu 25. 5. 2024 6:48

DĚTSKÝ ZÁCHRANÁŘ

RANNÍ BĚHY 24.5.2024

Všechny fotogalerie

Nejnovější videa