Žáci 6.-7. třídy si vezou z Liberce STŔÍBRO!

DALŠÍ HISTORICKÝ MILNÍK POKOŘEN!!

Neskutečný a nervydrásající závěr nabídlo dnešní krajské finále ve florbalu žáků 6.-7. třídy v Liberci! Naši žáci byli pouhé 4 vteřiny od zisku titulu krajského mistra! Nakonec si odváží krásné 2. místo a přepisují tak opět sportovní historii své školy.
Stejně jako žáci 8.-9. třídy v minulém týdnu, tak i dnes vybojovali žáci 6.-7. třídy v Liberci 2. místo v krajském finále ve florbalu. Rozhodl o tom neskutečný a napínavý závěr celého turnaje, kdy naši žáci byli pouho pouhé 4 vteřiny od celkového prvenství! V posledním zápase mezi Ještědskou Liberec a Libercem U školy (Ledoví trhači) potřebovali naši žáci výhru Ještědské, trhačům stačila remíza. Zápas se vyvíjel dle přání českolipských hráčů, Ještědská v zápase vedla 2:0 a 3:1. Liberečtí trhači však skóre srovnali na 3:3, aby 4 vteřiny před koncem rozhodčí nařídil trestné střílení ve prospěch Ještědské!! Pokud by proměnil její hráč, hráči Slovanky by získali titul krajského mistra! Bohužel však hráč Ještědské neunesl tíhu zodpovědnosti a nájezd neproměnil, v tu chvíli bylo jasné, že si žáci Slovanky povezou do České Lípy pohár za 2. místo. Tento výsledek je však dalším historickým milníkem této věkové kategorie a hráčům patří veliké poděkování!

Výsledky našich žáků:
ZŠ Slovanka – ZŠ Liberec U školy  2:4
ZŠ Slovanka – ZŠ Ještědská Liberec  8:2
ZŠ Slovanka – ZŠ Lomnice nad Popelkou  12:2

Celkové pořadí:
1. ZŠ Liberec U školy
3. ZŠ Ještědská Liberec
4. ZŠ Lomnice nad Popelkou

Ondra ŠIMON, Jan PROCHÁZKA, Michal ŠÍF (všichni 6.A), Filip MRÁZEK, Matěj KŘÍŽ (oba 6.C), Marek MEĎÁŠ, Mikeš MOTEJZÍK, Kristian SEMELKA, Adam DOŇAR, Vojta BUREŠ (všichni 7.A), Daniel BABKA (7.B)

Publikováno: 31.05.2022