BASKETBALOVÉ STŘÍBRO!

ŽÁCI 8.-9. TŘÍDY SI VEZOU STŘÍBRNÉ MEDAILE V BASKETBALU!!

Dnes se ve sportovní hale v Zákupech odehrálo okresní kolo v basketbalu žáků 8.-9. tříd. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 škol, které byly rozděleny do 2 skupin. Z každé skupiny si pak dva nejlepší týmy zajistily postup do bojů o medaile. Hned první náš zápas v tříčlenné  skupině přinesl obrovské drama a konečnou remízu 11:11 s favorizovanou ZŠ Klíč. Ve druhém zápase si naši chlapci snadno poradili se ZŠ Nový Bor Les v poměru 12:4. Ze druhého místa postupujeme do semifinále mezi 4 nejlepší týmy turnaje. V semifinále porážíme po boji ZŠ Nový Bor náměstí Míru 14:6, přestože jsme celou první půlku prohrávali a museli otáčet. Ve finále nás opět čekala favorizovaná ZŠ Klíč, s kterou jsme ve skupině remizovali, čekala se tvrdá odveta. Naši chlapci bojovali statečně, vytvářeli si dobré šance, ale štěstí při střelbě nestálo na naší straně. Ve finále prohráváme 7:15, ale odvážíme si krásné 2.místo!

Výsledky našich žáků:
ZŠ Slovanka – ZŠ Klíč 11:11
ZŠ Slovanka – ZŠ Nový Bor Les 12:4

Semifinále:
ZŠ Slovanka – ZŠ Nový Bor náměstí Míru 14:6

Finále:
ZŠ Slovanka – ZŠ Klíč 7:15

Celkové pořadí turnaje:
1. ZŠ Klíč
2. ZŠ Slovanka
3. ZŠ Zákupy
4. ZŠ Nový Bor náměstí Míru
5. ZŠ Lada
6. ZŠ Cvikov
7. ZŠ Nový Bor Les

Jiří RADOŇSKÝ (7.A), Tselmuun SUGARDORJ, Filip MICHÁLEK, Matyáš TUSAR, Matěj ČERNOBILA, Bilguun UNENBAYAR (všichni 8.B), Mikeš MOTEJZÍK (9.A), Daniel BABKA, Radim STEHLÍK, Adam JANTAČ (všichni 9.B), vedoucí týmu: Antonín BERÁNEK.

Publikováno: 18.04.2024