Aktuality (2019-2020)

EXKURSE SKLÁRNY PAČÍNEK

15.05.2024 Pavel Lebduška

EXKURSE NAŠICH NEJMENŠÍCH ŽÁKŮ - SKLÁRNA PAČÍNEK
Dnes se žáci P.A, 1.B a 1.C vydali na prohlídku centra sklářského řemesla Lužických hor - sklárny Pačínek. Pozorovali skláře při práci, prohlédli si galerii křišťálu, prošli se ve Skleněné zahradě, posvačili ve společnosti mystický tvorů a rostlin, navštívili Křišťálový chrám, který nese otisk Pačínkovy umělecké tvorby, naplnili své kapsičky skleněnými kuličkami. Byl to krásně vydařený den.

ŠD BUBLINKY a bylinný workshop

14.05.2024 Pavel Lebduška

ŠD BUBLINKY - workshop v ČL muzeu: "Vůně bylin".
Žáci dnes zašli do českolipského muzea, kde ochutnali lahodné čaje, očichali řadu éterických olejů s poznáním jejich výroby a uvařili bylinné mýdlo pro své blízké.
Jedním slovem NÁDHERA!
Děkujeme muzeu za laskavě vedený workshop.

Školní klub a svátek matek

10.05.2024 Pavel Lebduška

Žáci se pustili do výroby recyklovaného rostoucího papíru, dozvěděli se pár informací o historii vlasti (středeční státní svátek - den osvobození) a věnovali se nejkrásnější části tohoto týdne - SVÁTKU MAMINEK, který připadá na neděli. Vytvořili pro ně nejen jejich portréty s dojemnými vzkazy, ale i přáníčka, která maminkám určitě udělají radost.

POHÁR ROZHLASU V LEHKÉ ATLETICE

08.05.2024 Pavel Lebduška

POHÁR ROZHLASU - ČESKÁ LÍPA - ÚTERÝ 7.5.2024
Včera se na stadionu u Ploučnice konal Pohár rozhlasu v lehké atletice. Naší školu reprezentovali starší žáci a žákyně. Téměř všichni podali svůj maximální výkon a bodovali pro své družstvo. Družstvo chlapců se umístilo na celkovém 11. místě, družstvo dívek na celkovém 7. místě. Individuálně si nejlépe vedla Nela Raselová ve skoku vysokém, kdy výkonem 146cm obsadila celkové krásné druhé místo a Marek Meďáš, který výkonem 10,97m ve vrhu koulí získal celkové krásné třetí místo. Gratulujeme!!
Jim i všem ostatním žákům děkujeme za reprezentaci školy!

Květnové kroužení 2024

08.05.2024 Pavel Lebduška